Проект постановления о мерах по подготовке проекта Закона Украины о прекращении участия государства в деятельности акционерных и холдинговых компаний

Номер, дата реєстрації: 3009 від 31.01.2003
Номер, дата акту: 1939-IV від 30.06.2004
Сесія реєстрації: 3 сесія IV скликання
Суб’єкт законодавчої ініціативи: Народний депутат України
Ініціатор(и) законопроекту: Черновецький Л.М. IV скликання
Авторський колектив  
Головний комітет: Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій
Інші комітети: Комітет з питань бюджету
Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації
Текст законопроекту та супровідні документи:

Проект Постанови 02.01.2003
Подання 02.01.2003
Проект Постанови (на заміну) 30.01.2003
Подання 30.01.2003

Документи, пов’язані із роботою:

Висновок Головного науково-експертного управління 27.03.2003

 

Проходження законопроекту

Останній стан: Постанову підписано
Останній етап проходження: Постанову підписано (08.07.2004)

 

Результати голосування:

30.06.2004 18:04:51 Поіменне голосування про проект Постанови про заходи щодо підготовки проекту Закону України про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній (№3009) – в ціломуЗа-233 Проти-1 Утрималось-6 Не голосувало-192Рішення прийняте.

ВИСНОВОК

на проект Постанови Верховної Ради України про заходи щодо підготовки проекту Закону України “Про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдінгових компаній”

(на заміну раніше поданого реєстр. №3009 від 22.01.03)

Законопроектом пропонується доручити Рахунковій палаті та Головному контрольно-ревізійному управлінню України протягом двох місяців перевірити фінансово-господарську діяльність державних (національних) акціонерних та холдингових компаній та з’ясувати обсяги коштів, які протягом 2001-2002 років надійшли від цих компаній до Державного бюджету України.

Матеріали перевірок з висновками щодо доцільності участі держави в діяльності цих компаній пропонується надати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для підготовки спільно з Кабінетом Міністрів України, у разі необхідності, проекту закону “Про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній.”

Управління підтримує пропозицію автора законопроекту щодо необхідності проведення такої перевірки.

У той же час, вважаємо некоректною запропоновану редакцію пункту 1 проекту Постанови, якою пропонується “доручити … Головному контрольно-ревізійному управлінню України … перевірити фінансово-господарську діяльність державних (національних) акціонерних та холдингових компаній…”. Зокрема, Головне контрольно-ревізійне управління України згідно із статтею 4 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу України”   “діє  при  Міністерстві фінансів  України і  підпорядковується Міністерству фінансів України”. Більш коректнішим було б запропонувати здійснити зазначену перевірку Рахунковій палаті з допомогою Головного контрольно-ревізійного управління Мінфіну України.

 

Узагальнюючий висновок.

За результатами розгляду в першому читанні проект Постанови може бути прийнятий за основу.

Керівник А.Мацюк

Вик.:
С.О.Гудзинський, тел. 255-40-47
Н.Ф.Чечетова,
тел.235-28-38

До №3009 від 30.01.2003
н.д. Л.Черновецький

постанова

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про заходи щодо підготовки проекту Закону України про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній

Верховна Рада України визнає, що практика створення і діяльності акціонерних та холдингових компаній з часткою державного майна, з точки зору участі таких компаній у поповненні Державного бюджету України, себе не виправдала. Світовий досвід також свідчить про відмову розвинених країн від такого роду державного „підприємництва”, що призводить до зрощування держави з приватним капіталом. Відмова від подібної практики дозволяє державі, по-перше, відповідно до Конституції забезпечити рівні можливості для діяльності усіх суб’єктів господарювання в сферах підприємництва, власності і, по-друге, уникати монополізму, розвивати конкуренцію.

Законодавче вирішення подальшої долі таких компаній потребує  додаткового аналізу, який дасть можливість розглянути питання про доцільність майнової участі в їх діяльності держави.

Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

1. Доручити Рахунковій палаті та Головному контрольно-ревізійному управлінню України протягом двох місяців перевірити фінансово-господарську діяльність державних (національних) акціонерних та холдингових компаній та з’ясувати обсяги коштів, які протягом 2001-2002 років надійшли від цих компаній до Державного бюджету України; матеріали перевірок з висновками щодо доцільності участі держави в діяльності цих компаній надати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

2. Комітету з питань бюджету протягом місяця розглянути висновки Рахункової палати та Головного контрольно-ревізійного управління України на своєму засіданні та доповісти результати Верховній Раді України.

3. Доручити Комітету з питань бюджету спільно з Кабінетом Міністрів України протягом місяця після розгляду питання на своєму засіданні, якщо буде така необхідність, розробити проект Закону про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній та внести його на розгляд Верховній Раді України.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Комітет з питань бюджету.

постанова

Верховної Ради України
Про заходи щодо підготовки проекту Закону України
про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній

Верховна Рада України визнає, що практика створення і діяльності акціонерних та холдингових компаній з часткою державного майна з точки зору участі таких компаній у поповненні Державного бюджету України себе не виправдала. Світовий досвід також свідчить про відмову розвинених країн від такого роду державного “підприємництва”, що призводить до зрощування держави з приватним капіталом. Відмова від подібної практики дозволяє державі, по-перше, відповідно до Конституції України забезпечити рівні можливості для діяльності всіх суб’єктів господарювання у сферах підприємництва, власності і, по-друге, уникати монополізму, розвивати конкуренцію.

Законодавче вирішення подальшої долі таких компаній потребує додаткового аналізу, який дасть можливість розглянути питання про доцільність майнової участі в їх діяльності держави.

Верховна Рада України   п о с т а н о в л я є:

1. Доручити Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України протягом двох місяців перевірити фінансово-господарську діяльність державних (національних) акціонерних і холдингових компаній та з’ясувати обсяги коштів, які протягом 2001-2003 років надійшли від цих компаній до Державного бюджету України; матеріали перевірок з висновками щодо доцільності участі держави в діяльності цих компаній надати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

2. Комітету Верховної Ради України з питань бюджету протягом місяця розглянути висновки Рахункової палати та Міністерства фінансів України на своєму засіданні та доповісти результати Верховній Раді України.

3. Доручити Кабінету Міністрів України протягом місяця після розгляду питання на своєму засіданні, якщо буде така необхідність, розробити проект Закону України про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній та внести його на розгляд до Верховної Ради України.

4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань бюджету.

Голова Верховної Ради України                                                                    В.ЛИТВИН

м. К и ї в
30 червня 2004 року
№ 1939-IV

Проект внесений народним депутатом України
Л.М.Черновецьким (в\о 212),
на заміну раніше поданого проекту Постанови
(реєстраційний № 3009 від 22.01.03)

Вернуться к законопроектам