ЦЕНТР СЕРЦЯ


Відкриваючи цю клініку, ми планували, що вона обслуговуватиме та консультуватиме не лише киян, але й мешканців усієї України, а також іноземних громадян.

Реалізовано

У грудні 2007 року почала працювати клінічна лікарня «Київський міський Центр серця», єдина така клініка в Україні.

Оскільки Центр серця був оснащений за останнім словом техніки, а його персонал – це висококваліфіковані фахівці, його можна було назвати одним із найсучасніших медичних центрів у Європі.

Якщо говорити про потужності клініки, то Центр серця у Києві був здатний щорічно виконувати близько шести тисяч операцій та надавати консультативну допомогу майже 20 тисячам громадян. Можливості центру – 150 місць для пацієнтів, у тому числі 110 місць для дорослих (два палатні відділення кардіології та кардіохірургії) та 40 місць для дітей. Пізніше при Центрі серця також відкрили: консультативну поліклініку для дорослих та дітей з відділенням функціональної діагностики; блок із п'яти операційних; клініко-діагностичну лабораторію; відділення реанімації; відділення комп'ютерної діагностики; вертолітний майданчик для надання у майбутньому екстреної медичної допомоги.

Вперше в Україні в стінах однієї клініки зібралися експерти у галузі попередження захворювань та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації.

Завдяки масштабній концентрації знань у галузі медицини в Центрі серця вже сьогодні стало можливим лікування вад серця у новонароджених, лікування стенокардії та гіпертонії, а також успішне проведення операцій (стентування коронарних артерій, шунтування серця, протезування клапана, міні-інвазивна кардіохірургія та трансплантація серця). Вартість будівництва та обладнання цього центру становили на період відкриття близько 644 мільйонів гривень. На його утримання бюджет міста передбачав щороку виділяти близько 40 мільйонів гривень.

Я пишаюся тим, що мав відношення до створення, будівництва та початку роботи цієї клініки.

Я вважаю, що всі київські лікарні, поліклініки, медичні центри мають бути саме такими! Передбачалося, що для киян операції робитимуться безкоштовно, для цього розроблялася спеціальна міська соціальна програма. Ця проблема була особливо гострою для нас і потребувала негайного вирішення, оскільки на момент відкриття центру кардіохірургічних операцій потребували близько 10 тисяч киян!

Повернутися до проектів