КОЛЕСО ОГЛЯДУ


«Збоку здаватиметься, що люди просто пливуть повітрям», – зазначав автор проекту, архітектор Валерій Шевченко.

Нереалізовано в останній момент по технічним причинам

Спочатку планувалося встановити його у Маріїнському парку, але через загрозу зсувів від ідеї довелося відмовитись. Також розглядалися місця на Поштовій площі, у Наводницькому парку, неподалік Аскольдової могили або поряд з аркою Дружби Народів.

Було підписано розпорядження про будівництво та знайдений інвестор.

Замовником виконання робіт із встановлення та експлуатації споруди для огляду міського ландшафту мало виступити КО «Київзеленбуд».

Також розглядалася ідея створити туристичну мережу канатної дороги над столицею. Ескіз був готовий.

Планувалося, що від 250-метрової вежі в Хрещатому парку йдуть чотири канатні дороги до пунктів прийому вагончиків, які розташовувалися б на Володимирській гірці, Європейській площі, Маріїнському парку та лівому березі. Проект передбачав, що ходитимуть прозорі кабінки, розраховані на 24 людини. Прозорими зробили б і скловолоконні троси, якими кабінки-вагончики пересувалися б зі швидкістю 4 м/с.

Першою зупинкою за маршрутом канатної дороги планувалася Європейська площа, потім Володимирська гірка, Маріїнський парк та Труханів острів. На самій вежі міг бути ресторан, оглядовий майданчик, внизу – культурний центр.

Вартість проекту становила близько 200 мільйонів доларів, але для оплати будівництва ми планували знайти інвесторів, які потім брали б платню за катання. Ми ж регулювали б вартість, щоб вона була доступною для киян.

Повернутися до проектів